شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز به نصب و یا تعمیر آسانسور داشته باشید. در چنین زمانی قطعا اولین سوال شما این است که برای نصب یا تعمیر آسانسور چقدر هزینه باید بپردازید. در اینجا نگاهی به عوامل موثر در قیمت آسانسور می اندازیم.

در ادامه میخوانیم

نوع سیستم محرکه

آسانسورها به لحاظ سیستم محرکه عموما به دو نوع هیدرولیکی و کششی تقسیم می شوند. آسانسورهای کششی خود به دو نوع با موتورگیربکس و موتور گیرلس تقسیم بندی می شوند. هر کدام ازین نوع آسانسورها به دلیل ساختار مربوط به خودشان، دارای هزینه های متفاوتی هستند.

نوع کاربری

یک آسانسور ممکن است جهت جابجایی مسافر، بار، تخت های بیمارستانی، خودرو،… باشد. عموما آسانسورهایی که جهت جابجایی هرچیزی غیر از مسافر طراحی می شوند به لحاظ نیاز به ظرفیت بیشتر، درهای بزرگ تر، استحکام بالاتر، …. هزینه بیشتری دارند.

ارتفاع تعداد طبقات

منظور از ارتفاع، فاصله عمودی بین توقف های مختلف یک آسانسور است. همچنین منظور از تعداد طبقات، تعداد طبقاتی است که آسانسور در آنها توقف دارد. بدیهی است که هرچه تعداد طبقات و ارتفاع آنها بیشتر باشد هزینه نصب آسیانسور بالاتر خواهد رفت.

کیفیت قطعات

همواره در صنایع مختلف، قطعات با برند ها و قیمت های متفاوت وجود دارند. عواملی همچون کیفیت قطعات، خدمات پس از فروش، برندینگ و … در قیمت یک قطعه تاثیر می گذارند. صنعت آسانسور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قطعات مختلف با کیفیت ها و قیمیت های متفاوت در آن تولید می شوند.

تزییانت داخلی

تزیینات داخل آسانسور از دیگر عواملی است که می تواند روی قیمت آسانسور تاثیر بگذارد. فرض کنید بخواهید آسانسوری با تزیینات طلا داشته باشید. شاید ایده ای جذاب به نظر بیاید. اما در نظر داشته باشید که طلا فلز گران بهایی است و باید هزینه زیادی برای آن بپردازید.

سایر عوامل

علاوه بر موارد گفته شده، عوامل دیگری همچون نوع قراداد، خدمات پس از فروش، قرارداد سرویس و نگهداری و …. میتواند باعث تغییر قیمت آسانسور شوند.

با ما تماس بگیرید

پیش از هر تصمیمی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با مشاوره دقیق، بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت را برای شما به ارمغان بیاوریم.