قطعا برایتان پیش آمده که پس از خرید یک وسیله، فروشنده یا تولیدکننده یک کارت ضمانت و خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار دهد. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که خدمات پس از فروش چیست و به چه کاری می‌آید؟

خدمات پس از فروش به انواع و اقسام خدماتی گفته می‌شود که پس از فروش هر وسیله‌ای به مشتری آن ارائه می‌شود. این کار می‌تواند سلامت، ایمنی و کارکرد مناسب محصول را تضمین کرده و همچنین رضایت مشتری را جذب کند. به این ترتیب، به اعتبار خدماتی که بعد از خرید اجناس به مشتری داده می‌شود، اطمینان مشتریان برای استفاده از محصول نیز افزایش می‌یاید.

در واقع می‌توان گفت که خدمات پس از فروش تضمین کننده سلامتی و ایمنی محصول و در عین حال جلب اعتماد و اطمینان خریدار و مشتری است. مهم‌تر از این‌ها، این نوع خدمات یک گزینه کلیدی برای رقابت تولیدکنندگان در بازار است. چیزی که باعث می‌شود، تولیدکنندگان کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند و هر کدام کالای بهتری را به بازار عرضه کنند.

پس از این رو می‌توان گفت که خدمات پس از فروش، خیال مشتری را برای خرید و استفاده از محصول راحت می‌کند و راهی برای بالا بردن سطح کیفی محصولات است.