[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرویس پله برقی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4307″ img_size=”full”][vc_column_text]

سرویس پله برقی؛ افزایش ایمنی و کاهش هزینه

پله برقی یکی از انواع وسایل تسهیل‌کننده حرکتی است که روزانه تعداد قابل توجهی از افراد را جا به جا می‌کند. این وسیله، می‌تواند شما را به طبقات مختلف یک ساختمان برساند و از این رو جایگزین مناسبی برای آسانسور است.

استفاده از پله برقی نیز، مانند هر وسیله دیگری، نیازمند رعایت شرایط و ضوابط خاصی است که بر کیفیت، طول عمر مفید و کارایی آن اثر می‌گذارد. اگر به وضعیت پله برقی‌ها در مکان‌های مختلف توجه کنید، متوجه می‌شوید که در اغلب موارد، عدم توجه به حفظ و نگهداری و سرویس به موقع آن، باعث شده صدمات زیادی به پله برقی وارد شود. بنابراین سرویس پله برقی و کنترل ماهانه و منظم این وسیله و قطعات آن یک اقدام مهم در جهت بالا بردن سطح کارایی آن به شمار می‌رود.

اگر می‌خواهید درباره سرویس پله برقی و اهمیت آن و همچنین تاثیر حفظ و نگهداری از آن بر روی طول عمر مفید این وسیله بدانید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

چرا سرویس پله برقی مهم است

اگر مدتی را با دقت به پله برقی‌هایی که سر راهمان قرار دارند نگاه کنیم، به راحتی متوجه می‌شویم که عدم سرویس پله برقی و بازبینی منظم قطعات و وضعیت آن باعث شده تا با تعداد بسیار زیادی از پله‌های برقی خراب برخورد کنیم.

برخی از افراد معتقدند که به دلیل استفاده از ابزار و قطعات مرغوب و با کیفیت بالا در نصب، دیگر نیازی به سرویس پله برقی نیست. بر همین اساس این کار مهم را فراموش یا به آن بی‌توجهی می‌کنند.

همین مساله باعث می‌شود که دوره‌های سرویس و بررسی ماهانه پله برقی طولانی شده و یا به زمان ایجاد مشکل و خرابی محدود شود. با توجه به مواردی که گفته شد می‌توان به اهمیت سرویس پله برقی و بررسی دقیق و منظم آن پی برد.

مزایای سرویس به موقع پله برقی

همانطور که گفته شد، پله برقی‌ها پس از مرحله نصب، نیازمند سرویس مرتب و ماهانه توسط یک‌ متخصص کار بلد دارند.

سرویس پله برقی فواید بسیار زیادی برای افراد استفاده کننده دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای آن‌ می‌پردازیم:

۱. توجه به سرویس منظم و دقیق پله برقی می‌تواند جان افراد را در برابر خطرات احتمالی در امان نگاه دارد. از آن‌هایی که پله برقی از جمله وسایل برقی مهم است که روزانه هزاران نفر بر روی آن تردد می‌کنند، بنابراین اطمینان از سالم بودن آن برای حفاظت از جان افراد نیز اهمیت دارد.

۲. اگر اهالی و یا مدیر یک‌ مجتمع و ساختمان نصبت به سرویس پله برقی، بررسی و بازبینی منظم و باکیفیت آن حساسیت داشته باشند، می‌توانند هزینه‌های تعمیر را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. تعویض و یا تعمیر پله برقی به دلیل سنگین بودن و هزینه بالای آن به سختی صورت می‌گیرد. بنابراین می‌توان با یک بار سرویس در ماه از خسارات مالی فراوان جلوگیری کرد.

۳. چنانچه پله برقی‌های یک ساختمان و یا مجتمع (با هر نوع کاربری)، همیشه سالم، مطمئن و کارآمد باشند، می‌تواند میزان رضایت عمومی را نیز برای استفاده از آن بالا ببرد.

سرویس پله برقی شامل چه بخش‌هایی می‌شود

سرویس و بررسی کیفیت، قطعات و کارایی پله برقی شامل چندین سطح است که در هر یک از آن‌ها، یک کار مشخص و بررسی خاص صورت می‌گیرد. در ادامه به این موارد می‌پردازیم:

۱. نظافت و پاکیزگی ظاهر پله برقی

نظافت و پاکیزگی ظاهری آسانسور را می‌توان اولین سطح از سرویس این وسیله دانست. اگر‌ پله برقی ظاهری تمیز و سالم داشته باشد و نظافت آن به شکل مرتب و مکرر انجام گیرد، مسافران و استفاده‌کنندگان از آن، تمایل بیشتری برای سوار شدن بر روی این وسیله پیدا می‌کنند و با خیال راحت و اطمینان بیشتری از آن استفاده می‌کنند.

کثیف بودن و ظاهر نامناسب پله برقی در برخی موارد به دلیل اینکه تمام توجه افراد را به کثیف نشدن لباس یا بدنشان جلب می‌کند، منجر به بروز حوادث و یا زمین خوردن می‌شود.

بنابراین بهتر است به نظافت ظاهری پله برقی، نظافت ریل‌ها و پاک کردن دوده از روی آن‌ها و همچنین تمیز کردن شیشه‌ها توجه شود. این کار می‌تواند باعث اطمینان خاطر و آرامش افراد می‌گردد.

۲. تامین ایمنی بخش الکتریکی پله برقی

یکی از بخش‌های مهم و قابل توجه در سرویس پله برقی که نقش اساسی در سلامت این وسیله و همچنین جان مسافران دارد، بخش الکتریکی آن است. پله برقی از جمله وسایل الکتریکی است که هدایت و کارکرد آن توسط افراد انجام می‌گیرد و تمامی این وظایف بر عهده حسگرها و میکروسوئیچ‌های موجود در آن است.

چنانچه این حسگرها و میکروسوئیچ‌ها با دقت و ظرافت بررسی شده و در فرایند سرویس پله برقی به آن توجه ویژه شود، می‌توان از سلامت آن اطمینان یافت. همچنین بررسی مداوم این بخش از بروز حوادث جانی و خسارات مالی جلوگیری به عمل می‌آورد.

بررسی وضعیت الکتریکی در سرویس پله برقی توسط یک سرویس‌کار ماهر و متخصص هزینه‌های ناشی از خرابی این وسیله را تا حد قابل توجهی کاهش داده و اطمینان و اعتماد مسافران را تامین می‌کند.

۳. تامین ایمنی بخش مکانیکی پله برقی

یکی از کارهای قابل توجه در سرویس پله برقی تامین ایمنی بخش مکانیکی آن است. همانطور که می‌دانید، هر پله برقی از بخش‌های مختلفی از جمله زنجیرها‌،‌ بلبرینگ‌ها، رولرها، شفت‌ها، گایدها ومجموعه‌ای از استپ تشکیل شده است. بروز مشکل در هر یک از این قطعات موجب می‌شود که کل مکانیسم و ساز و کار پله برقی با مشکل رو به رو شود.

همچنین در تمامی بخش‌های پله برقی دستگاه پمپاژ روغن وجود دارد که باید به طور مکرر به وسیله آن تمامی قطعات پله برقی روغن کاری شود. عدم روغن‌ کاری منظم می‌تواند منجر به خشک شدن پله برقی، ایجاد اصطکاک میان قطعات و در نهایت خراب شدن و تحمیل هزینه بالای تعمیر آن شود.

سلامت پله برقی گامی برای جلب اعتماد

یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توان اعتماد اعضای یک ساختمان و مجتمع و یا مسافران مترو، راه‌آهن و دیگر مکان‌های مهجز به پله برقی را جذب کرد، تامین سلامت این دستگاه است.

هر اندازه رسیدگی به پله برقی بیشتر و مدت زمان کارایی آن بالاتر باشد اعتماد افراد برای استفاده از این دستگاه بالاتر می‌رود.

چنانچه سرویس پله برقی به موقع و توسط یک فرد ماهر انجام گیرد، می‌توان از سلامت و طول عمر دستگاه مطمئن شد و بر همین اساس رضایت عمومی افراد ساختمان از آن نیز بیشتر خواهد شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3865″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرویس پله برقی را جدی بگیریم

بسیاری از افراد و یا ارگان‌ها وجود دارند که سعی می‌کنند برای خرید و راه‌اندازی پله‌ برقی و همچنین خرید قطعات، بهترین نوع آن را انتخاب کنند. باید بدانید هزینه‌های بالایی که برای نصب، راه‌اندازی و خرید قطعات خرج می‌شوند، هیچگاه تامین‌کننده قطعی سلامت و طول عمر پله برقی نیستند. اگر می‌خواهید یک پله برقی سالم با کارایی بالا داشته باشید، نباید خودتان را تنها محدود به مرغوبیت قطعات کنید و با این پیش‌ فرض که قطعات باکیفیت برای یک پله برقی سالم کافی است، قدم بردارید. بلکه نیاز است سرویس پله برقی را جدی بگیرید و از این طریق یک دستگاه سالم، بدون دردسر و مشکل داشته باشید.

وجود پله برقی سالم با سرویس منظم می‌تواند اهالی یک ساختمان را از نحوه مدیریت و کیفیت کلی آن راضی نگاه دارد. از این رو می‌توان واحدهای یک ساختمان را نیز با قیمت‌های خوبی برای فروش یا اجاره ارائه کرد.

سرویس پله برقی و بازبینی به موقع آن علاوه‌بر افزایش رضایت عمومی از سطح کیفی آن، موجب تامین امنیت جانی افراد و کاهش قابل توجه در هزینه‌ تعمیرات احتمالی می‌شود. پس از این نظر لازم است که سرویس پله برقی را جدی بگیرید و برای آن برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید.

شما برای ما بنویسید

آیا تا به حال به پله برقی خراب و ناکارآمد برخورد کرده‌اید؟ به نظر شما وجود پله برقی سالم در یک مجتمع تا چه اندازه می‌تواند رضایت عمومی را از آن تامین کند؟ درباره تاثیر سرویس پله برقی و بررسی ماهانه و منظم آن بر طول عمر مفید این وسیله، چگونه فکر می‌کنید؟

ما مشتاقانه منتظر شنیدن نکته‌ها، نظرها و تجربه‌های با ارزش شما درباره سرویس پله برقی هستیم. آن را با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][contact-form-7 404 "Not Found"][/vc_column][/vc_row]